Meie kooliperel on saanud traditsiooniks tähistada mardi-ja kadripäevi üheskoos Türi Päevakeskuse noortega. Seekordsel 23. novembri kadripäeval tulid naabrid meile külla. Lapsed olid ootusärevil ja riietusid põnevusega endid kadrideks. Mõni poiss küll pelgas end tüdrukuks riietuda, kuid veidike selgitamist ja oligi hopsti – seelik seljas ja rätik peas.
Päevakeskuse noortest olid samuti saanud vahvad tüdrukud –naised kes kohe usinasti hakkasid meile mõistatusi esitama. Paljud mõistatused arvasime kiiresti ära , kuid oli nuputamist vajavaid ja ka neid mõistatusi, mida me üldse ei suutnud ära arvata.
Hästi palju põnevust ja lustimist pakkusid vanarahva kadripäeva laulu-ja võistlusmängud. Väga huvitavaks kujunes mäng, kus „lammas“ (villakera) oli vaja paberiga tuuleõhku tehes lauta ajada. Mängisime mitmeid ring-ja laulumänge ja ühisürituse lõpetasime kaasaegsete tantsudega. Headele küla kadrisantidele kinkisime magusaga täidetud kotikese.
Kadripäev

Loe edasi

Mart nüüd tuleb materdades…Selle avalauluga tuli 4 marti meie koolimajja viljaõnne soovima. Iga mart oli tulnud ise kandist. Läbi käidi klassid, köök ja direktori kabinet.
Pererahvas oli igal pool lahke, lahendati mõistatusi mis polnud sugugi kõik nii lihtsad ja lugemisoskust sai ka kontrollitud. Pererahvaga vesteldes selgus,et
vilja ei kasvatagi keegi ,mainiti küll kaera aga kas seegi tõsi oli. Mardid soovisid juurviljade ja puuviljade õnne, maasikaõnne, lasteõnne, rahaõnne ja koguni draakonipuu viljade õnne. Vitsaga lisati pererahvale virkust ja tarkust juurde. Nüüd aga oli martidel aeg kotisuu lahti teha ja ande küsida. Kott sai igasugu kirjusid komme täis ja annetati ka mõned mandariinid.
Tulgu sellele pererahvale kõik need õnned mida sooviti!
Mardipäev 2016

Loe edasi

Hingedepäeva hommikul tehti muusikaklass üsna hämaraks, et küünlavalguse maagiline jõud mõjule pääseks. Õpilased olid eelneval nädalal tutvunud hingede liikumise aja kommetega eri maades ja tutvustasid nüüd uuritud üksteisele. Õpetaja Eve ja kasvataja Evi teadsid rääkida mitu põnevat lugu sellest kuidas heade inimeste hinged meie seas liiguvad. Koos arutati inimese hinge tähenduse üle ning otsustati elada sõbralikku, viisakat ja huvitavat elu, et pälvida lugupidamine ja austus inimeste hulgas nii täna kui ka kaugemas tulevikus. Lõngakera käest kätte andes öeldi kaaslastele mis nende hinges ilusat nähakse. Lõpuks mõistatati mõistatusi ja räägiti lugusid mis hingedepäevaga seoses meenusid.
Hingedepäev

Loe edasi