Eriolümpia Eesti Ühendus korraldab igal aastal tänuürituse parimatele sportlastele ja nende treeneritele. Meie kooli parim sportlane Gert Leement ja treener Peeter Kruus olid Põltsamaa kultuurikeskuses toimunud üritusele kutsutud ning nautisid päeva koos väärika sportlaste seltskonnaga.
Gert ise kirjutab oma elamustest nii: Eile käisime Põltsamaal tänuüritusel.
Alguses saime kohvi ja puuvilju ning siis läksime saali ootama, millal rääkima hakatakse. Siis räägiti spordist ja autasustati tublisid sportlasi. Meile esinesid viiuldajad ja tantsijad.
eriolümpia tänuüritus
Pühendunu treeneri Peeter Kruusi käe all on Gert arenenud tiitlivõistlustel häid tulemusi näidanud sportlaseks ning ilma esikolmiku kohtadeta naljalt võistlustelt ei naase. Võistlustelt medalitega saabujaid on Peeter Kruusi treeningugrupis teisigi ja sportlastle valmistab nende edu suurt rõõmu.
Gert Leementi viimase aasta spordisaavutused on muljetavaldavad.
Eesti Paraolümpia Komitee talvised meistrivõistlused kergejõustikus:
200 m jooks 32,51 II koht
60 m jooks 9,46 II koht
kaugushüpe 3.87 m II koht
Eesti Vaimsete Puuetega Inimeste Spordiliidu kergejõustiku meistrivõistlused kevad 2016
II koht, 1585 punkti- 60 m jooks9,19; 200 m jooks 36,3; kaugushüpe 4,25
Eesti Vaimsete Puuetega Inimeste Spordiliidu kergejõustiku meistrivõistlused sügis 2016
I koht, 2025 punkti- 60 m jooks 8,83; 200 m jooks 30,20; Kaugushüpe 4,52
Fotod üritusest:EO Tänuüritus

Loe edasi

Kui ühel hetkel on mul olla valus
ja tunne, nagu oleks kõigil jalus,
siis sulle mõtlema ma pisut pean
ja taas mu nukker tuju muutub heaks.
Oled mu parim sõber.
Sõbrapäev
Varakult saali kogunenud lapsed jutustasid omavahel, et täna on sõbrapäev. Hommikuring juhataski sisse algava sõbrapäeva tähistamise. Õpetaja Maia uuris lastelt sõbraks olemist – kes ja mis? Ühiselt vaatasime huviga muusikalist videot samal teemal. Saalis tantsisime ka sõbralaulu saatel ja hiljem uurisime stendi kogu koolipere neljajalgsetest sõpradest ehk lemmikloomadest. See oli õpilastele väga emotsionaalne hetk. Kõik said loendada erinevaid loomsõpru ja leida enda lemmiklooma pildi. Seejärelviisid koolitöötajad lapsed töötubadesse, kus nad valmistasid erinevaid sõbrapäeva meeneid. Ühed voltisid punasest paberist suure „südame“, kuhu sai pista kaardi, mille nad ka ise valmistasid. Teises töötoas värvisid lapsed näpuvärvidega koerasiluetti. Nad tegid ka templitrükki, milles valmisid jäljed koerale.
Kui kõik oli tehtud, sai üritus saalis oma finaali. Vastastikku jagati sõpradele kaarte ja kommi, mis tekitas hea tuju algavaks sõbrapäevaks.
Hiljem külastasid meie kooli meie suured sõbrad Inner Wheeli klubist. Lapsed tervitasid neid väikese kontserdiga. Sõbrad kinkisid meile uued akvaariumikalad. Küll need kalad on ilusad! Tulge vaatama!

Loe edasi

Veebruarikuu teine nädal oli meie koolis pühendatud spordile ja liikumisele.
Esmaspäeval tegime algust Türi võimlas kus said lustlikult läbi mängitud liikumismängud ja peetud kombineeeritud osavusvõistlused. Teisipäeva hommikul viis buss meid kelgumäele ning kelgusõidu võistlusalad olid nii pikkuse kui kiiruse peale. Järgmise päeva sisustas meie kolmapäevane ujumistreening ning jälle sai igaüks oma osavust näidata. Viimase sporditegevusena toimus neljapäeval bowlinguvõistlus kus õplastele pakkusid konkurentsi ka õpetajad. Reedene päev jäi diplomite ja väikeste magusate auhindade jagamiseks kuid ka selle juures mängiti üks osavusmäng. Kõik lapsed olid milleski osavamad ning auhinnata ei jäänud keegi.Spordinädal

Loe edasi

Muusikaõpetaja oli haigestunud grippi ja laulmistundi tuli asendada. Muusikaklassist laulikuid otsides tuli ilmsiks, et kapil on tagasein ära tulnud, kuna laulikuid on nii palju pidanud ühte kappi mahtuma. Kappi koristades leidsin ühe lauliku ja sellest jäi silma kohe esimene laul, mille pealkirjaks oli „Kaksteist kuud“. Laulikul oli kaasas ka CD plaat, millelt saime seda laulu kuulata. Õpilastele meeldis see lustakas lugu. Ruttu jäid refrääni sõnad meelde ja sooviti seda esitada mikrofoni lauldes. Poistele tuli mõte, et me võiksime selle lauluga esineda kooliperele peagi toimuval muusikahommikul. Teisipäeva hommikul kutsusimegi kõiki muusikaklassi oma esinemist vaatama ja kuulama. Salmi osas saatis meie esinemist Kevin djmbel ja refrääni laulsid kordamööda mikrofoni Gert ja Argo. Esinemine kujunes edukaks ja tuli mõte, et võiksime kõik koos teha „Kaksteist kuud“ laulule ka liikumise. Pärast lustakat tantsu panime kõigi õpilastega 12 kuud õigesse järjekorda – alustasime jaanuarist ja lõpetasime detsembriga.
Pisikesest soovist esineda tuligi välja vahva muusikahommik.
Õpetaja Eve Tamekänd
Lauljad Kuud

Loe edasi